Manisa Doğalgaz Dönüşüm Servisi

Manisa doğalgaz dönüşüm servis

Manisa Doğalgaz Dönüşüm Servisi olarak her marka fırın ve ocaklarınızın, termosifon ve şofbenlerinizin doğalgaza dönüşüm işlemini yapmaktayız. Ayrıca fırınınız, ocağınız ve dönüşümü yapılacak eşyanız ile ilgili tüm bakım ve onarım işleri titizlikle yapmaktayız.

Doğalgaz Dönüşüm Servisi Manisa
LPGli fırın doğalgaz dönüşümü
Fırınlı ocak doğalgaz
Setüstü ocak dönüşümü
Şofben ve termosifon doğalgaz dönüşüm

Doğalgaza dönüşüm işlemlerinde dikkat edilecek hususlar
Doğalgaz ile fırın veya setüstü ocağınızın bağlantısı sağlam bir şekilde yapılması gerekir. Bağlantı borusu sıkıldıktan sonra gaz kaçağı testi yapılmalıdır.
Gaz kaçağı testi bulaşık süngerine bulaşık deterjanı sürülerek köpürtülür. Köpük bağlantı kısımlarına sürülerek test gerçekleşebilir.Daha güvenli doğazgaz testi için test makinası ile test yapılır.
Ocak için takılacak doğalgaz memeleri cihazınızın markasına uyumlu olması gerekir.
Ocak alev ayarının iyi yapılması gerekir. Aksi taktirde fazla yanan ocaklarda tencere ve tavalarında siyahlanma ve alevin boşa yanması ortaya çıkacaktır.

Manisa doğalgaz dönüşüm servis
doğalgaz dönüşüm servis Manisa

Doğalgaz Dönüşüm Finansmanı
Şekerbank, enerji verimliliğini sağlamaya yönelik her türlü yatırımın uygun koşullarda finansmanı için sunduğu EKOkredi kapsamında, doğalgaza dönüşüm projeleri için kampanya başlattı.

Bunu da oku :  Manisa Kombi Servisi

Şekerbank tarafından yapılan açıklamaya göre, banka, enerji verimliliği yatırımlarının finansmanı konusunda geliştirdiği EKOkredi ile doğalgaza dönüşüm projelerine özel bir kampanya hazırladı.

Yeni doğalgaz aboneliği yapmak ya da mevcut doğalgaz tesisatını yenilemek isteyenlere yönelik başlatılan kampanya ile masrafsız finansman olanağı sağlayan banka, bireysel başvurularda 48 aya, apartman yönetimi başvurularında ise 60 aya varan vade imkanı sunuyor.

Eko Kredi Hesaplama: EKOkredi

Ocaklarda ve fırınlarda doğal gaz dönüşümü yapabilmek için mutlaka teknik servis çağırmanız gerekir. Ocak ve fırınlarda bu dönüşüm yapılırken kullanılan malzemeler enjektör ve gaz borusunun bağlantı parçasıdır. Her doğal gaz dönüşümünde cihaza uygun ölçüde enjektör kullanılmalıdır.Enjektörler değiştikten sonra gaz borusu bağlanmalıdır ve hemen arkasından gaz açılarak bağlantı yerleri bir miktar köpük ile gaz kaçağı kontrolü yapılmalıdır. Dönüşün işleminden sonra cihazın sağlıklı çalışması için gaz muslukları üzerinde bulunan kısımdan gaz ayarı yapılmalıdır. Ayar yapılmazsa alev boyutu normalinden daha yüksek olabilir buda yemek kapları üstünde siyah bir is lekesi bırakabilir. Kesinlikle teknik servis tarafından yapılması gereken bu işlem esnasında mutlaka orijinal yedek parça kullanılmalıdır. Ocak ve fırınlarda değişik ebat ve boyutlarda enjektör bulunabilir. Enjektörlerin gaz çıkış delikleri hiç bir şekilde dışarıdan müdahale ile genişletilmemeli yada daraltılmamalıdır.

Bunu da oku :  Manisa Buzdolabı Servisi

Ocaklarda Görülen Problemler
1. Ocaklarda çakmak problemi elektrik bağlantınızı kontrol edin ve bizi arayın.
2. Ocaklarda alevin az olması veya çok yanması durumunda memelerin temizlenmesi gerekir. Sıcak suda kaynatılan memeler iyice temizlendikten sonra yerine takılır ve sağlam şekilde eski çalışmasına devam eder.
3. Rezistans ve termostatı kontrol edin
Doğalgaz yada Lpg ile çalışan fırınlar zaman içerisinde alevlenme bölümlerindeki gözeneklerin tıkanması sonucu ocağın verimli çalışmasını engeller. Ocak üzerindeki alev gözeneklerini çıkartıp iyice temizleyiniz. Sıcak suda kaynatırsanız tıkalı gözenekleri açmanız kolaylaşır.
4. Musluklar dönmüyorsa fırınınızı bakıma ihtiyacı var demektir.
5. Gazlı fırınlar gaz çıkış gözeneklerindeki tıkanıklıklar sebebiyle düzgün çalışmazlar gözeneklerin temizlenmesi sorunu giderecektir

Manisa Doğalgaz Dönüşüm Servis,
Laleli Doğalgaz Dönüşüm Servisi,
Mesir Doğalgaz Dönüşüm Servisi,
Alaybey Doğalgaz Dönüşüm Servisi,
Cumhuriyet Doğalgaz Dönüşüm Servisi,
LPGli fırın doğalgaz dönüşümü servis,
Fırınlı ocak doğalgaz dönüşüm servisi,
Setüstü ocak doğalgaz dönüşümü servis,
Şofben doğalgaz dönüşüm servisi,
Termosifon doğalgaz dönüşüm servis

Related posts

Leave a Comment